петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Северина на јахта на руски тајкун

Името на хрватската пејачка Северина се најде испишано на една луксузна јахта на милијардер од Москва, а вредноста на јахтата е проценета на повеќе милиони евра.

tizer-31072014-1406763086-543595

Поврзани вести

Името на хрватската пејачка Северина се најде испишано на една луксузна јахта на милијардер од Москва, а вредноста на јахтата е проценета на повеќе милиони евра.

Имено, српски „Курур“ пишува дека судејќи по се Сверина не може да побегне од јахтите.

И додека сеуште на големо се прераскажува нејзиното познато домашно видео од пред десетина години во кое таа се „заигра“ со бизнисменот Милан Луќиќ, еден руски милијардер воодушевен од неа името на својот луксузен брод го дал по Северина. Бродот се проценува дека вреди повеќе милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести