Магазин

Северина на крстарење во Дубаи

Северина на крстарење во Дубаи

seve_dubaiiiПознатата хрватска пејачка Северина со двегодишниот син Александар уживаше во родниот Сплит, а сега на социјалните мрежи објави фотографија на која се гледа дека ужива во Дубаи.

Како и секоја година Севе 2015 ја започна на скијање. Во почетокот на јануари со својот син ужуваше во популарниот зимски центар Насфилд во Австрија.

На фотографијата на која 42-годишната пејачка позира во фустан на Стела Мекартни стои кратка порака : „Поздрав од Дубаи“.