вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Северина со провокативен настап во Задар

Северина со провокативен настап во Задар. Таа пееше во Спортскиот центар Вишњик.

severina-1

Последни вести

Северина со провокативен настап во Задар. Таа пееше во Спортскиот центар Вишњик, со што беше одбележано отворањето на кошаркарскиот турнир Задар Догус Баскетбал Турнамент.

ФОТО: Северина со провокативен настап во Задар

ФОТО: Северина со провокативен настап во Задар

Северина се појави во мрежести чорапи, трико и високи чизми. Освен големиот број млади обожаватели во концертот уживаше и хрватскиот поп пејач Младен Грцовиќ (57).

ФОТО: Северина со провокативен настап во Задар

ФОТО: Северина со провокативен настап во Задар

Тој неможел да го скрие воодушевувањето. Додека Севе заводливо танцувала на сцената, Грдовиќ ја посматрал со раширени очи и уживал во глетката.

Додека Севе заводливо танцувала на сцената, Грдовиќ ја посматрал со раширени очи и уживал во глетката

Додека Севе заводливо танцувала на сцената, Грдовиќ ја посматрал со раширени очи и уживал во глетката

Освен Северина, на отворањето настапи и грчкиот пејач Антонис Ремос.

Најчитани вести