понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Северина нова сопственичка на порталот Индекс.хр

Судскиот епилог има две разршениви или овој бренд ќе го купи некој друг заинтересиран купувач или пак Индекс ќе остане во сопственост на Северина.

severinka

Поврзани вести

Епилогот од деветгодишниот судски случај на Северина против порталот кој од 2004 година ги објави фотографиите од нејзиниот домашен порно филм,  е што Северина е нова сопственичка на еден од најчитаните портали во Хрватска www.index.hr.

Како што јавуваат медиумите таа извојува неверојатна судска победа во Државниот завод за интелектуална сопственост. По правосудното решение, кое според Јутарњи лист настапило на 5 јануари, судските вештаци ќе ја проценат вистинската вредност, а Северина својата отштета ќе ја наплати по продажбата на логото „индекс“ на јавна аукција.

Судскиот епилог има две разршениви или овој бренд ќе го купи некој друг заинтересиран купувач или пак Индекс ќе остане во сопственост на Северина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести