сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Погледнете го најновиот спот на Северина

ВИДЕО: Погледнете го најновиот спот на Северина

ВИДЕО: Погледнете го најновиот спот на Северина

Поврзани вести

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ на својот Фејсбук профил го објави видео записот од нејзината нова песна нсловена „Калимеро“.

-Се плашев од лавовите на снимањето на спотот, бидејќи беа страшни, а маријачте свиреа навистина лошо. На крајот, ова е најнеобичната песна која сум ја отпеала, еден просечен детски народњак, кој ќе постигне вонсериска гледаност, напиша таа на својот профил.

Погледнете го спотот и слушнете ја песната:

Најчитани вести