петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Северна и Јужна Кореја си разменија предупредувачки истрели

North-South-Korea-Shutterstock-Giordano-Aita

Поврзани вести

Јужнокорејски воен брод и патролен чамец на Военaта морнарица на комунистичка Северна Кореја, што на кратко ја преминал границата  меѓу двете земји во Жолто Море, си размениле предупредувачки истрели, соопшти јужнокорејски претставник.

Од двете земји информираат дека нема загинати или повредени при инцидентот. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести