понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Севиља доведе екстра засилување – без пари

konoplanjka

Поврзани вести

Освојувачот на титулата во Лигата на Европа, Севиља потврди дека се договорени личните услови со Јевхен Конопљанка.

“Севиља постигна договор со фудбалерот, се очекува играчот да започне со медицински прегледи”, гласи соопштението на клупскиот вебсајт.

25-годишниот офанзивен фудбалер блескаше во финалето на ЛЕ, иако на крајот неговиот тим забележа пораз од Севиља со 3:2. Исто така, тој постигна осум погодоци во украинското фудбалско првенство, каде Днипро го освои третото место, со што привлече голем интерес ширум Европа.

Конопљанка ќе биде четвртото големо засилување за Севиља, откако клубот успеа да ги доведе и Адил Рами, Михаел Крон-Дели и Гаел Какута.

Најчитани вести