вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Севиља си поигра со Еспањол, а Малага со Гранада

sevilja so espanjol

Поврзани вести

Предноста на домашниот терен се покажа како пресудна кога се во прашање неделните натпревари од 32. коло во шпанската Примера дивизион.

Најголемо внимание привлече дуелот помеѓу екипите на Севилја и Еспањол, а истиот заврши со убедлив триумф на домаќинот од 4:1.

Два погодока постигна францускиот интернационалец, Кевин Гамеиро, а во листата на стрелци се запиша и репрезентативецот на Хрватска, Иван Ракитиќ.

Со идентичен резултат и со големо славје на домашните фанови, заврши пресметката помеѓу големите ривали, Малага и Гранада, а без победник и без погодоци заврши дуелот помеѓу екипите на Ваљадолид и Валенсија.

Само еден погодок, кој заврши во гостинската мрежа, беше постигнат на натпреварот помеѓу екипите на Елче и Гетафе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести