петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 40

Штипјанка се обидела да се самоубие – испила солна киселина

Жената поради животна опасност веднаш била препратена во Клиниката за Токсикологија во Скопје за понатамошно лекување.

Се замозапали маж од Волково

Се замозапали маж од Волково

Последни вести

Затруено женско лице вчера околу 12:30 часот било донесено во Клиничката болница во Штип, од каде случајот бил пријавен во полиција.

-Од страна на полициски службеници било излезено на местото на настанот и било утврдено дека истиот ден околу 12:20 часот, на Интерно, женско одделение била донесена 46 годишна штипјанка која се обидела да се самоубие, пиејќи одредена количина на солна киселина, информираат од полицијата.

Жената поради животна опасност веднаш била препратена во Клиниката за Токсикологија во Скопје за понатамошно лекување.

Најчитани вести