петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шакира ќе ги забавува гостите на свадбата на Ноле

Шакира редовно ги гледа мечевите на Новак и е негов голем обожавател.

novak-djokovic-jelena-ristic

Поврзани вести

Тенисерскиот ас Новак Ѓокович и неговата  свршеница Јелена во јули на преубавиот остров Свети Стефан ќе го кажат судбоносното „да“, а гостите на нивната луксузна свадба ќе ги забавува Шакира.

Покрај најблиското семејство на свадбената веселба ќе присустуваат и колегите на Ноле од тениските терени, но и бројни припадници на светскиот  џет-сет, како Роберт де Ниро, Марија Шарапова и Енди Мареј.

Шакира редовно ги гледа мечевите на Новак и е  негов голем обожавател. Тие се запознале на еден прием во Њујорк и потоа се сретнале уште на неколку хуманитарни настани. Прекрасната Шакира е воодушевена од неговиот шарм и духовитост.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести