Бразил2014

Шакира ќе пее „Ла Ла Ла“ на затворањето на Мундијалот

Шакира ќе пее „Ла Ла Ла“ на затворањето на Мундијалот

Шакира на 13 јули на „Маракана“ после финалниот натпревар ќе го изведе својот мегахит „La La La“, кој дефинитивно го одбележа првенството.

Иако песната не е официјална песна на Мундијалот, сепак ја надмина слушаноста на химната во изведба на Питбул, Џенифер Лопез и Клаудија Леите.

Ова ќе биде трет пат Колумбијката да го затвори светското првенство, со оглед на фактот дека настапуваше на церемониите за затворање и во 2006 и 2010 година.

Слушнете го уште еднаш неверојатниот хит на Шакира, кој за помалку од 1,5 месец собра речиси 190 милиони прегледи на Јутјуб.