понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Шакира ќе пее „Ла Ла Ла“ на затворањето на Мундијалот

Шакира на 13 јули на „Маракана“ после финалниот натпревар ќе го изведе својот мегахит „La La La“, кој дефинитивно го одбележа првенството.

download (1)

Последни вести

Шакира на 13 јули на „Маракана“ после финалниот натпревар ќе го изведе својот мегахит „La La La“, кој дефинитивно го одбележа првенството.

Иако песната не е официјална песна на Мундијалот, сепак ја надмина слушаноста на химната во изведба на Питбул, Џенифер Лопез и Клаудија Леите.

Ова ќе биде трет пат Колумбијката да го затвори светското првенство, со оглед на фактот дека настапуваше на церемониите за затворање и во 2006 и 2010 година.

Слушнете го уште еднаш неверојатниот хит на Шакира, кој за помалку од 1,5 месец собра речиси 190 милиони прегледи на Јутјуб.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести