вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Шакира потврди дека е по втор пат бремена

shakira_1_770

Последни вести

Шакира во интевју за латиноамериканското издание на списанието „Космополитен” официјално откри дека е бремена со своето второ дете од шпанскиот фудбалер Жерар Пике.

За бременоста се ширеа гласини веќе некое време, но овојпат пејачката ги потврди гласините.

„Вистина е да, бремена сум”, објави ѕвездата.

Гласините почнаа минатиот месец, кога пејачката се појави со не толку рамен стомак на затворањето на Светското фудбалско во Бразил.

Првото нејзиното дете, Милан има малку повеќе од една година и половина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести