Магазин

Шакира потврди дека е по втор пат бремена

Шакира потврди дека е по втор пат бремена

Шакира во интевју за латиноамериканското издание на списанието „Космополитен” официјално откри дека е бремена со своето второ дете од шпанскиот фудбалер Жерар Пике.

За бременоста се ширеа гласини веќе некое време, но овојпат пејачката ги потврди гласините.

„Вистина е да, бремена сум”, објави ѕвездата.

Гласините почнаа минатиот месец, кога пејачката се појави со не толку рамен стомак на затворањето на Светското фудбалско во Бразил.

Првото нејзиното дете, Милан има малку повеќе од една година и половина.