понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Шакира повторно ќе добие син

shakira-gerard-pique-lunch-lovers-06-1-630x476

Последни вести

Популарната колумбиска пејачка Шакира(37), која кон крајот на aвгуст откри дека по вторпат е бремена, објавила дека таа и нејзиниот десет години помлад свршеник, фудбалерот на Барселона Жерар Пике повторно ќе станат родителите на машко дете. Славната двојка во јануари 2013 година го доби синот Милан.

Родителите на Шакира не го кријат воодушевувањето од веста.

– Многу сме среќни што Милан ќе има другар за играње – порачуваат Нидиа Рипол и Вилијам Мебарак Чадид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести