среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Шакири демантира дека е несреќен на Алианц Арена

sakiri demantira

Поврзани вести

Швајцарскиот интернационалец од редовите на Баерн (М), Гердан Шакири откри дека сака и во новата сезона да настапува на „Алианц Арена”.

„Јас никогаш не сум изјавил дека сакам да си заминам од редовите на Баерн (М). Убаво се чуствувам во Минхен и не планирам некаква промена на клупската средина. Сепак, нормално дека ќе ја разгледам секоја понуда која ќе дојде на мојата адреса, но само по услов да биде испратена од некој голем европски клуб”, изјави 22-годишниот крилен напаѓач на Баерн (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести