четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Шалке лош домаќин, Аугсбург лош гостин

salke los domakin

Поврзани вести

Вкупно седум погодоци беа постигнати на последните два натпревара од 20. коло во германската Бундес лига.

Како и што се очекуваше фудбалерите на Шалке ја искористија предноста на домашниот терен и сосема заслужено со 2:0 го победија гостинскиот тим на Хановер, а убедлива победа од 4:1 на гостувањето во Штутгарт забележаа фудбалерите на Аугсбург.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести