среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Шалке нема што да бара на Алианс Арена

salke nema sto da bara

Последни вести

Без победник и без погодоци заврши премиерниот натпревар од 23. коло во германската Бундес лига, дуелот во Берлин помеѓу екипите на Херта и Фрајбург.
Од денешните натпревари, убедливо најголемо внимание ќе привлече пресметката на “Алианс Арена”, дуелот помеѓу вечните ривали и претставници на Германија во 1/8 финалната рунда од Лигата на шампиони, Баерн (М) и Шалке.
Сосема нормално, баварскиот гигант важи за апсолутен фаворит и се освен сигурен триумф на избраниците на Пеп Ггвардиола ќе биде дефинарано како вистинска сензација.
Предноста на домашниот терен, но во дуелот против секогаш незгодниот тим на Нирнберг, ќе пробаат да ја искористата фудбалерите на Борусија од Ддортмунд, а капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Николче Новески ќе биде последна пречка за фудбалерите на Баер од Леверкузен.
Денеска на програмата: Аугсбург – Хановер, Леверкузен – Мајнц, Борусија Д. – Нирнберг, Брауншвајг – Борусија М., Вердер – Хамбургер, Баерн (М) – Шалке.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести