недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шампионот одигра “шампионски” на Сан Сиро

milan juve

Поврзани вести

Италијанскиот шампион Јувентус ја оствари и третата победа во Серија А од почетокот на првенството, победувајќи со 0-1 на гостувањето на „Сан Сиро“ против Милан. Иако „Росонерите“ оваа сезона имаат поголеми амбиции, а и победите во првите две кола го навестија тоа, сепак се далеку од нивото на „старата дама“.

Аргентинскиот интернационалец Карлос Тевез беше творец на триумфот на Јувентус, откако во 71.минута го совлада ветеранот Абијати, по одличното проигрување од Пол Погба. Така Алегри дојде на „Сан сиро“ и ги освои трите бода, а Филипо Инзаги во завршницата му даде шанса и на Фернандо Торес во нападот, меѓутоа мрежата на Буфон остана мирна.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести