вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Шарапова го освои Ролан Гарос

France Tennis French Open

Поврзани вести

Руската тенисерка Марија Шарапова се закити со титулата на вториот грен слем турнир годинава Ролан Гарос. Таа во финалето ја совлада Романката, Симона Халеп со 6:4, 6:7, 6:4. Ова е втора титула на турнирот во Париз за Шарапова.Таа претходно триумфираше на парискатаземја во 2012 година , додека минатата беше поразена во финалето од Американката Серена Вилијамс.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести