недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Шарапова нема решение за Серена

ser

Поврзани вести

Американската тенисерка Серена Вилијамс се пласира во финалето на мастерс турнирот во Мајами, откако во полуфиналето ја совлада Русинката Марија Шарапова со 6:4,6:3.

Шарапова во двата сета прва направи брејк, но не успеваше до крај да ја задржи предноста и го претрпе 15 пораз во низа од светскиот тениски рекет број еден Вилијамс, кој е прв фаворит на Флорида, во финалето ќе игра со Кинеската Ли На, која во второто полуфинале беше подобра од Доминика Чибулкова со 7:5, 2:6, 6:3.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести