вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Шарапова се враќа по двомесечна пауза

Руската тенисерка Марија Шарапова конечно се опорави од незгодната повреда која ја влечеше подолг период, а ја оддалечи од терените повеќе од два месеци.

Шарапова се враќа по двомесечна пауза - ќе игра на турнирот во Вухан

Шарапова се враќа по двомесечна пауза - ќе игра на турнирот во Вухан

Поврзани вести

Шарапова ќе учествува на турнирот во кинескиот град Вухан, и тоа преку специјална покана од организаторот на овој турнир, кој започнува на 27 септември и има награден фонд од 2,2 милиони долари.

Гледам напред и искрено се радувам што ќе се вратам на тенискиот терен. Напорно тренирав во изминатиот период, повредата е веќе минато и се надевам дека ќе имам успешен камбек, изјави Шарапова.

Русинката нема настап на ниту еден турнир од поразот во полуфиналето на Вимблдон од Американката Серена Вилијамс.

Најчитани вести