понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Шарапова: Загубениот сет не занчи и загумен меч

sar

Последни вести

Руската тенисерка Марија Шарапова, последните три натпревари до финалето на вториот грен слем тирнир Ролан Гарос ги доби со пресврт, а по натпреварот со Канаѓанката Бушар во полуфиналето истакна дека загубениот сет не занач и изагубен меч.

“Сакав да ги добијам натпреварите во два сета, но доколку треба да се играат три сета, јас сум подготвена. Кога ќе го загубам првиот сет не се откажувам и се борам до крајот . Никогаш не сакам да се откажам, бидејќи напорно работам за да предадам некој натпревар . Ако нешто не функционира во играта се обидувам да го поправам , загубениот сет не занчи и загубен меч”, изјави Шарапова.

Шарапова во финалето ќе ги одмери силите со Романката Симона Халеп, која во вторто полуфинале беше подобра од Германката Андреа Петковиќ

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести