петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ShareMacedonia: Премиерот Груевски ве повикува да ги тагирате убавините на Македонија

Премиерот Никола Груевски ги повика сите корисници на друштвените мрежи да се вклучат во он-лајн кампања во која ќе се промовира убавината на Македонија.

gruevski_2005_g_0

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски ги повика сите корисници на друштвените мрежи да се вклучат во он-лајн кампања во која ќе се промовира убавината на Македонија. Идејата, вели премиерот, во реткото видео во кое тој наместо за политика, зборува за хаш-тагови, е да се соберат сите фотографии, видеа и постови за убавината на Македонија на едно место ShareMacedonia.com. На сајтот сите туристи или луѓе ширум светот ќе можат да видат што им нуди Македонија, од традиционална храна како тавче гравче, до топлината на луѓето, културата и прекрасната природа, пренесе „Вечер“.

Доколку имате фотографии и видеа од убавата Македонија, се што треба да направите е да им додадете #sharemacedonia во описот, без врска дали се постови на Facebook, YouTube, Instagram или Twitter, и тие автоматски ќе бидат агрегирани на ShareMacedonia.com сајтот, кој беше стартуван при крајот на ланската година од Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот.

На сајтот сите туристи или луѓе ширум светот ќе можат да видат што им нуди Македонија, од традиционална храна како тавче гравче, до топлината на луѓето, културата и прекрасната природа

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести