вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шариќ: Ми нудеа помала казна ако сведочам против Дачиќ!

saric_dacic

Последни вести

Нарко-босот Дарко Шариќ вчера во специјалниот суд во Белград изјавил дека поранешната власт во Србија му понудила 10 години затвор доколку прифати да сведочи против лидерот на СПС, Ивица Дачиќ, пишува српски „Курир“.

-Ние сме жртви на политички обвиненија! Ме прогласија за државен непријател, а поранешниот претседател Борис Тадиќ ме обвини дека сакав да го убијам. Сето тоа се случи поради пријателството помеѓу Родољуб Радуловиќ и Ивица Дачиќ. Сето тоа е направено за да го уценуваат Дачиќ поради фотографиите на кој тој се појавува заедно со Радуловиќ, фотографирани на летниот одмор во 2008-мата година, изјавил Шариќ.

фото: kurir.rs

Најчитани вести