недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Шариќ пристигна во Србија

saric

Поврзани вести

Нарко босот Дарко Шариќ, кој утрово беше уапсен во заедничка акција со која што раководеа министрите за правда на Србија и Црна Гора, утрово околу 8,50 часот пристигнал во Белград.

Како што дознава „Б92“, Шари се криел во земјите од Латинска Америка преминувајќи од една во друга земја, каде што е и пронајден. Откако бил фатен тој е префрлен во Црна Гора каде што официјално е уапсен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести