недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шеесет повредени во земјотресот во Иран

download (10)

Последни вести

Во силниот земјотрес кој го погоди денеска западот на Иран, повредени се 60 лица, јавуваат иранските медиуми.

Новинската агенција ИРНА наведува дека земјотресот бил со јачина од 6,2 степен според Рихтеровата скала.

Според ИРНА, во градот Абданан кој е погоден од земјотресот нема довод на електрична енергија, вода и телефонски сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести