сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Шефченко: Балотели заслужува место во европски врвен тим

baloteli-500

Последни вести

Еден од најдобрите фудбалери на тимот на Милан на сите времиња Андреј Шевченко, изјави дека Марио Балотели е квалитетен и заслужува место во европски врвен тим.

Италијанскиот фудбалски интернационалец од Градот на модата се пресели на „Енфилд роуд“, а Шевченко порачува дека Балотели ќе се истакне на „Итихад“.

„Ова би можело да биде одлично за Балотели. На Европското првенство на кое што бевме домаќини беше одличен. Квалитетот е за пофалба. Заслужува доверба од квалитетен состав“, вели искусниот Шевченко.

„Англичаните би можеле да ја освојат титулата во Лигата на шампионите оваа натпреварувачка кампања. Балотели на Островот ќе треба да се потруди за успех“, додава Шевченко за медиумите во Италија.

„Ако се потруди, Инзаги ќе успее да освои наслов со Милан. Внесе ентузијазам во клубот, додека тоа кој ќе победи зависи и од другите членови“, заклучи Шевченко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести