вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Шефот на белгиската дипломатија во посета на Македонија

rajnders_thumb_medium380_0

Последни вести

На покана од шефот на македонската дипломатија, Никола Попоски, заменик премиерот и министер за надворешни работи на Кралството Белгија, Дидие Рејндерс, утре ќе престојува во официјална посета на Македонија.

Како што соопшти МНР, покрај средбата со неговиот домаќин Попоски, Рејндерс ќе биде примен од претседателот на државата Ѓорге Иванов, од премиерот Никола Груевски, а ќе одржи средба и со вицепремиерот за европски прашања Фатмир Бесими.

Посетата е во функција на поттикнување нови можности за билатерална соработка, како и соработка на мултилатерален план, наведуваат од МНР.

Најчитани вести