недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Шефот на бугарската дипломатија Винегин со свое предавање во МНР

Шефот на бугарската дипломатија со свое предавање во МНР.

vinegin

Поврзани вести

Бугарскиот министер за надворешни работи, Кристиан Винегин, утре во Министерството за надворешни работи, ќе одржи предавање на тема „ЕУ и Западниот Балкан: Предизвици во 2014-та година“.

Предавањето во МНР ќе се одржи во Амфитеатарот на МНР во 11 часот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести