понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шефот на македонската дипломатија во работна посета на Бугарија

nikola poposki

Поврзани вести

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски, ќе биде во работна посета на Бугарија, каде што ќе биде примен од неговиот бугарски колега, Кристијан Винегин.

Во рамки на оваа работна посета, предвидено е  Попоски да оствари средба во Народното Собрание  со членовите на Групата за пријателство помеѓу Бугарија и Македонија како и да одржи предавање во Институтот на Министерствотo за надворешни работи во Софија.

Во оваа пригода, Министерот Вигенин, во својство на домаќин ќе приреди и работен ручек во чест на Министерот Попоски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести