среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шеќеринска предизвикала инцидент во Шутка, Амди ја нарекол „Кока-Кола“ Зеро

sekerinska

Последни вести

Радмила Шеќеринска попладнево предизвикала инцидент на избирачко место во скопската населба Шуто Оризари.

Според информациите до кои дојде Нетпрес, таа вербално нападнала членови на избирачки одбори.

На инцидентот реагирал Амди Бајрам, кој и рекол:

„Јас сум за тебе Кока-Кола, а ти си Кока-Кола Зеро“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести