петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Шеќеринска: Смешно е да се напаѓаат оние кои законски го пријавите својот имот и приходи

R.Shekerinska, 30.01.2014god.

Поврзани вести

Смешно е владејачката партија чии функционери ги кријат своите станови во анкетните листови да ги напаѓа оние што уредно, целосно и сосема законски го пријавиле и својот имот и своите приходи, вели пратеничката и потпретседател на СДСМ, Радмила Шеќеринска одговарајќи на обвинувањата кон неа за прихофот од над 5.000 евра за кирија од стан.

„Добро било владата да не информира каква е пазарната логика за трошење 25 милиони евра годишно, како што известува ОБСЕ/ОДИХР, односно 68.000 евра дневно народни пари за себерекламирање во омилените телевизии и медиуми.

Добро било владата да не информира каква е пазарната логика давање тендер од 1 милион евра, или 170.000 денари дневно за медицинска опрема на фирма со ниту еден вработен, ама која припаѓа на омилената уредничка на премиерот и министерот за здравство“, вели Шеќеринска.

Таа бара одговори и за пријавената отпремина на вицепремиерот Владимир Пешевски од 260.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести