сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шервуд се плаши дека Ериксен ќе биде купен од поголем клуб

servud eriksen pobogat klub

Поврзани вести

Актуелниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Тим Шервуд, призна дека е можно да се појави некој клуб кој игра во Лигата на шампиони и кој сака во новата клупска сезона на располагање да ги има услугите на данскиот интернационалец Кристијан Ериксен.

“Сите сме презадоволни од играта, од ефектот на Ериксен. Можам само да замислам каде ќе беше сега Тотенхем доколку Ериксен немаше толку проблеми со здравствената состојба. Ние сме свесни, знаеме дека е можно да се појави некој клуб кој има обезбедно место во Лигата на шампиони и кој сака во новата сезона на располагање да ги има и услугите на Ериксен. Живееме во тој страв, дека ќе ни биде купен најдобриот фудбалер. Кристијан има само 22 години, но размислува како фудбалер кој има 35 години. Знае кога треба да биде забрзано темпото на игра и кога треба да застанеме цврсто на топката”, изјави Шервуд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести