среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шервуд убеден дека фудбалерите на Сити се од друга планета

servud ubeden siti druga planeta

Поврзани вести

Убедливиот пораз од 5:1 е доволна причина за менаџерот на Тотенхем, Тим Шервуд, да верува дека фудбалерите на Манчестер Сити се од друга планета.

Предводникот на популарните “петли” е убеден и дека Сити ќе биде новиот шампион на Англија.

“Овој тим на Манчестер Сити е најдобриот тим кој игра во англиската Премиер лига. Јас сум убеден дека фудбалерите на Сити се од некоја друга планета и истите не можат да се споредат со останатите фудбалери кои играат во Англија. Без никаква дилема можам да кажам дека Сити ќе ја освои шампионската титула. Станува збор за тим кој не се задоволува со еден гол, со минимална предност, ова е тим кој постојано напаѓа. Мора да ви допаѓа овој тим на Сити. Приметив дека уживаат во фудбалската игра, дека се забавуваат од првата до последната минута”, изјави менаџерот на Тотенхем.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести