недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Шешељ е опериран во Холандија

Лидерот на српските Радикали опериран во Холандија.

seselj

Поврзани вести

Лидерот на српската партија на Радикалите, Воислав Шешељ, е опериран во Холандија, изјавил за „Танјуг“, потпретседателот на партијата, Милорад Мирчиќ.

Тој рекол дека на Шешељ му бил опериран тумор на дебелото црево. Тој додал дека, според информациите со кои располага, операцијата била успешна, а лидерот на радикалите поради постоперативниот процес, се наоѓа во болница.

Во посета на Шешељ отпатувале сопругата Јадранка и синот Александар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести