среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шешељ и’ порача на Колинда: Нема да умрам додека не те задоволам

Serbian nationalist leader Seselj speaks during an interview with Reuters in Belgrade

Последни вести

По писмото што вчера Колинда Грабар Китановиќ го упати до генералниот секретар на ОН Бан ки Мун во кое побара да се преземат чекори за Војислав Шешељ да биде вратен во Хаг, лидерот на српските радикали се огласи на Твитер, пренесуваат хрватските портали.

seseljjj

„Драга моја Колинда, јас сигурно нема да умрам додека потполно не те задоволам сексуално. Ќе „те удрам“ стотина пати па потоа релаксирано може да издивнам“.

Инаку ова не е прв пат Шешељ преку Твитер да и’ се обрати на новоизбраната хрватска претседателка. Тој од почетокот на годината го „полни“ својот профил со навредливи и сексистички пораки.

Најчитани вести