сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шешељ има рак на црниот дроб

Vojislav-Seselj0112

Последни вести

Попретседателот на СРС Милорад Мирчиќ соопштил дека лекарите во затворската единица на Хашкиот трибунал му гијагностицирале рак на црниот дроб на лидерот на радикалите Војислав Шешељ.

Лекарите пронашле карцином на две места.

Според него Шешељ се сложил оваа информација да биде достапна за јавноста. За утре е најавена прес-конференција на која ќе бидат изложени повеќе детали за здравствената состојба на лидерот на радикалите.

Пред седум месеци на Шешељ му дијагностицирале и рак на дебелото црево, по што следувала операција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести