понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Шешељ има уште 6 месеци живот

seselj_thumb_medium500_338

Последни вести

Лидерот на радикалите Војислав Шешељ кој веќе 12 години е во притвор во Хашкиот трибунал и на кого му беше дијагностициран рак, е во животно загрозувачка состојба. Пациенти со неговата дијагноза живеат од 6 месеци до една година предупредуваат лекарите. Лани, на Шешељ му беа отстранети 30 сантиметри од дебелото црево.

„Здравствената состојба на Шешељ е сериозна, со елементи на запуштеност во лекувањето“, изјавил д-р Милован Бојиќ, шеф на докторскиот тим од Србија, кој го прегледа Шешељ во Хаг.

„Човекот не се лекува правилно. Не примил 12 терапии. Метастазите можат да се шират “ вели докторот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести