петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Шешељ на Видовден во Белград?

Vojislav-Seselj

Поврзани вести

Лидерот на радикалите, Воислав Шешељ најверојатно ќе биде пуштен на слобода на Видовден, односно на 28 јуни.

Хашкиот трибунал би требало да донесе пресуда за пуштање на слобода на Воислав Шешељ до донесување на пресудата, но се уште се разгледува под кои услови би можело да дојде до тоа.

Шешељ претходно го известил Судот дека нема да прифати ниту еден услов кој Трибуналот му го поставил, освен условот да не ја напушти Србија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести