вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Шешељ: Николиќ е криминалец, истражете го имотот на сите политичари

vojislav-seselj-tv-pink-1426543608-626308

Последни вести

Лидерот на Српската радикална партија, Војислав Шешељ синоќа ги повика надлежните државни органи да го истражат имотот на сите политичари во Србија и рече дека мора да се започне од претседателот, Томислав Николиќ. Претседателот на СРП го постави прашањето откаде му на Николиќ „милион евра“ кои ги вложил во куќите во Бајчетин и на Сава и го нарече „криминалец“!

„Од каде му на него толкав имот. Николиќ мора да објасни како ги заработил парите кои се вложени во куќите во Бајчетин и на Сава кога платата му е нешто поголема од 100.000 динари. Мора да се истражи целата имотна состојба на политичарите во Србија, а таа акција треба да почне со имотот на Николиќ“, порача Шешељ.

Шешељ изјави и дека Томислав Николиќ има лажна диплома од факултет и тврди дека тој не знае ни каде е зградата од каде ја има дипломата.

Најчитани вести