понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Шешељ се враќа во Хаг

YUGOSLAVIA-KOSOVO-SESELJ

Последни вести

Лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ да се врати во Притворската единица на Трибуналот во Шевенинген, наложил Жалбениот совет на Хашкиот трибунал.

Жалбениот совет му наредил на Претресниот совет да ја отповика одлуката за предвремено пуштање на Шешељ и тој да биде вратен во притвор.

По ова, Србија и Холандија треба повторно да се изјаснат за неговото пуштање на слобода по што повторно ќе се разгледува можноста да му биде доделена привремена слобода.

Најчитани вести