Балкан

Шешељ тргна кон Србија, ова е првата фотографија

Шешељ тргна кон Србија, ова е првата фотографија

Лидерот на радикалите Војислав Шешељ денеска во 10:40 часот од Амстердам тргна за Белград.

Тој помина скоро 12 години во Хашкиот трибунал каде одговара за воени злосторства.

Првата фотографија од Шешељ по излегувањето од затворот е направена во авионот кој лета за Белград додека резговара со новинарка за српски Курир.

seselj-printskrin-rtcg-1415788962-589233