вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Шест лица повредени во сообраќајка на влезот на Доброште

Во несреќата возачот на „заставата“ и пет сопатници од двете возила се задобиле со телесни повреди по што биле пренесени во Тетовската клиничка болница, а тројца од нив биле задржани за натамошна обсервација.

soobrakajka

Последни вести

Шест лица се повредени во сообраќајката што вчеравечер се случила на влезот на село Доброште на регионалниот пат Тетово-Јажинце, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Во сообраќајната несреќа учествувале патничко возило „голф“ со тетовски таблици управувано од Б.М.( 43 ) од Мала Речица и „застава 101“ исто така со тетовски таблици што ја управувал С.А.( 31 ) од Одри.

– Во несреќата возачот на „заставата“ и пет сопатници од двете возила се задобиле со телесни повреди по што биле пренесени во Тетовската клиничка болница, а тројца од нив биле задржани за натамошна обсервација, рече Јосифовски.

Извршен е увид и се утврдуваат причините за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести