Крими хроника

Шест лица повредени во сообраќајка на влезот на Доброште

Шест лица повредени во сообраќајка на влезот на Доброште

Шест лица се повредени во сообраќајката што вчеравечер се случила на влезот на село Доброште на регионалниот пат Тетово-Јажинце, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Во сообраќајната несреќа учествувале патничко возило „голф“ со тетовски таблици управувано од Б.М.( 43 ) од Мала Речица и „застава 101“ исто така со тетовски таблици што ја управувал С.А.( 31 ) од Одри.

– Во несреќата возачот на „заставата“ и пет сопатници од двете возила се задобиле со телесни повреди по што биле пренесени во Тетовската клиничка болница, а тројца од нив биле задржани за натамошна обсервација, рече Јосифовски.

Извршен е увид и се утврдуваат причините за несреќата.