вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Шест лица повредени во сообраќајка во Автокоманда

avtokomanda

Последни вести

При сообраќајна несреќа што попладнево се случи во населбата Автокоманда, повредени се шест лица. Во сообраќајката учествувале два автомобили со тетовски и странски регистерски таблици, и  меѓуградски автобус со словенечки таблици.

Полицијата соопшти дека сообраќајната несреќа се случила во 16.15 часот на булеварот Александар Македонски.

Повредените се префрлени во Ургентниот центар во Скопје.

Полициски екипи вршат увид на местото на несреќата.

avtokomanda01 avtokomanda-2-600 avtokomanda3

Најчитани вести