четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шест жртви од пукање во Бразил

Судир на бразилската полиција со членови на нарко- банди

brazilska policija

Поврзани вести

Полицијата во Рио де Женерио соопшти дека најмалку шест лица се убиени во оружен судир меѓу бразилската полиција и осомничени членови на банди кои што тргуваат со дрога.

Полицијата спроведува операција во неколку сиромашни населби во потрага по лицата кои се одговорни за убиството на еден полицаец во текот на викендот.

Бразилските власти се обидуваат да воведат ред пред Светското фудбалско првенство оваа година и Олимписките игри во 2016-та година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести