четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шестчлено семејство настрада во пожар во Шпанија

spanija

Поврзани вести

Во хотел во Северна Шпанија, изби пожар во кој загинаа шест лица, а петмина се повредени.

Три возрасни лица и тројца малолетници настрадаа во пожар кој избувнал рано утринава. Уште тројца возрасни луѓе и две деца се одведени во болница со изгореници.

Семејството изгорело, бидејќи спиеле кога избувнал пожарот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести