Свет

Шестчлено семејство настрада во пожар во Шпанија

Шестчлено семејство настрада во пожар во Шпанија

Во хотел во Северна Шпанија, изби пожар во кој загинаа шест лица, а петмина се повредени.

Три возрасни лица и тројца малолетници настрадаа во пожар кој избувнал рано утринава. Уште тројца возрасни луѓе и две деца се одведени во болница со изгореници.

Семејството изгорело, бидејќи спиеле кога избувнал пожарот.