среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Шестмина исчезнати во пожар во Германија

pozar2

Последни вести

Шест гости се водат како исчезнати по катастрофалниот пожар во Баварија.

Според полицијата пожарот избувнал во текoт на ноќта во преноќиште во градот Шнејцлрут југоисточно од Минхен во близина на границата со Австрија.

За време на пожарот во преноќиштето вкупно престојувале 47 лица од кои 41 успеале да побегнат, а шест останале во внатрешноста на објектот. Седум лица се пренесени во болница со посериозни повреди.

Најчитани вести