петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Шестмина работници повредени при експлозија во Србија

1806948507536a33a29fece989745491_orig

Поврзани вести

Шестмина работници на Нафтена индустрија Србија (НИС) – Нафтогас се повредени денеска при експлозија во Касидолу, во близина на Пожеравац, каде НИС врши сеизмички истражувања, објавува Б92.

Две лица од повредени се во потешка здравствена состојба, но надвор од животна опасност. До експлозијата дошло при изведување на геофизички работи при кои се користело експлозив.

Од српската полиција изјавиле дека до експлозијата дошло околу 12,30 часот од засега неутврдени причини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести