понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Шестмина уапсени поради малверзации со земјоделските субвенции

Уапсените се сомничат за разни кривични дела

Поврзани вести

Шест лица се уапсени ноќеска во голема полициска акција против група која правела разни малверзации со доделување на субвенции во земјоделството, потврдува утрово Министерството за внатрешни работи.

Од МВР велат дека во текот на ноќта се уапсени шестмина кои се товарат за најразлични кривични дела, додека по уште едно лице се трага, но се верува дека веќе ја напуштил државата.

Според првичните информации, приведени се вработени во Агенцијата за ветеринарство и Инспекторатот за земјоделие, но и од приватни ветеринарни станици и сточари.

Повеќе информации за акцијата полицијата најавува за подоцна во текот на денот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести