понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Шестмина загинати и 17 повредени во автобуска несреќа во Турција

avtobus-9-_2014813101251

Поврзани вести

Шест лица загинаa, а 17 се повредени во сообраќајна несреќа на автобус во близина на Аксарај во централна Турција, јави турскиот телевизиски канал НТВ.

Возачот загубил контрола над возилото, по што автобусот се превртел на патот. Повредените биле сместени во државната болница во Аксарај.

Во друга несреќа на автобус во регионот на Џанак, во округот Самсун во северна Турција, се повредени 29 лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести