понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Шилегов доби тужба од Јанакиески

silegov

Последни вести

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го тужи портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов за нарушени чест и углед, јави А1 он.

Тужбата се однесува на прес конференциите што Шилегов ги одржа во седиштето на СДСМ, а на кои беа изнесени тврдења дека во семејната куќа на министерот во Прилеп се наоѓаат канцелариите на фирмата која ја гради канализационата мрежа во овој град.

Тужби за навреда и клевета против Шилегов имаат поднесено и министерот за финансии, Зоран Ставрески, министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

Најчитани вести